לחץ להפעלת אפשרויות נגישות
Design Plus
אלבום עיצוב בית פרטי בצפון
עיצוב פנים הוא לא רק הרצון להגיע להרמוניה מושלמת בין כל המרכיבים בחלל. עיצוב פנים הוא גם המחשבה המקצועית המופנית לניצול מקסימלי של השטח. דוגמה לכך אפשר לראות בפרויקט המקסים הזה באחד היישובים בצפון הארץ. זוהי קומה שנייה בבית קרקע פרטי המגלמת בתוכה הן את רצון הלקוח לנוחות וסטייל קלאסי והן את מיומנותו של מעצב פנים לשימוש יצירתי בשטח הקיים תוך הפיכתו לחלל אלגנטי וייחודי במינו.

עיצוב פנים הנעשה כאן, בשילוב עם אדריכלות חוץ וגם אדריכלות פנים, בחר בדרך מעניינת למלא את החלל בכמה שיותר אור ותחושת מרחב. החיבור בין הקומות הוא למעשה חלל פתוח שנוצל בין היתר לפינת הטלוויזיה, המשמשת להמשך טבעי ואומנותי למדי של הקונספט העיצובי הכללי של החלל. כל הקומפלקס הזה העשוי מגבס, עץ ושיש, המוקף במעקה ברזל דקורטיבי שמעליו קונסטרוקציית תקרה עם תאורה וציור אומנותי של שמי קיץ בהירים, מבליט בצורה מושלמת את פינת האח המוצבת מולו.

פינת האח, מחד גיסא מאוד מובלטת ומאידך מאוד אינטימית, עוטרה בקיר לבנים מחוספסים במראה גס לצד קיר אקרילי חלק בשילוב עם קיר טפט. המטרה הייתה להגביר את נוכחותם של דברי הטקסטיל בחלל ולהעניק לו תחושת חמימות וביתיות. מצידו הפנימי של הקיר עם האח, ניצב ארון ספרים מוסתר בתוך הקיר המשלב עבודת זכוכית מיוחדת. אין ספק שהשתקפות האש בתוך הזכוכית מגבירה את תחושת הנעימות והשלמות של החלל כולו.

שימו לב גם לנוכחותם של עמודי השיש היוצרים מעגל בתוך החלל. מטרתם, כמו גם של שאר אלמנטים ממשפחת העץ, האבנים והזכוכית, הייתה להשלים את ההרמוניה של הקו העיצובי המכיל בתוכו את יסודות הטבע הפראיים אך בו זמנית מתורבתים.

לסיכום: עיצוב פנים וגם אדריכלות פנים, כאלה המשלבים הן את הרצון ליופי ואסתטיקה והן את השאיפה לניצול נכון של השטח, חייבים להיות מקצועיים בכל השלבים והרמות. הם חייבים להיות מדויקים ולהישען על עבודת הכנה מוקדמת מעמיקה ויסודית.
X