לחץ להפעלת אפשרויות נגישות
Design Plus
אלבום תכנון ועיצוב בית פרטי בכרמיאל
באזור פסטוראלי בצפון הארץ, על אחת הגבהות הציוריות של כרמיאל, הוקם הבית הפרטי הזה. הוא משתרע על פני 3 קומות כולל קומת מרתף, על שטח של כחצי דונם ושטח בנוי של כ- 600 מטרים. השטח המרכזי כולל שני מפלסי גובה. סטודיו דיזיין פלוס ביצע תכנון אדריכלי (אדריכלות חוץ) ועיצוב פנים (תכנון חללים ועיצוב) – עבודה מאלף עד תאף.

המשימה שלנו הייתה לתכנן ולעצב מיני אחוזה בסגנון אירופאי קלאסי, עם כל האלמנטים המאפיינים את הסגנון הקלאסי ועם דגש על ניצול מקסימלי של השטח, הן כדי להרוויח את הנוף והן כדי לאפשר למשפחה תנועה יעילה במרחב. זהו תכנון אדריכלי אינדיבידואלי המחייב לתכנן כל פרט בצורה אינדיבידואלית ולא שבלונית, מחייב גישה יצרתית ועומק אדריכלי. המשימה בוצעה בהצלחה.

הבית תוכנן ועוצב בסגנון אדריכלות קלאסית המבליט את הפאר ומדגיש את האסתטיקה. לשם כך בחרנו להשתמש באלמנטים דקורטיביים שונים, כולם ממשפחת הגוונים הטבעיים, הטקסטורות האותנטיות וחומרי הגלם האיכותיים (זכוכית, אלומיניום, אבן ושיש).

שילבנו נגיעות אומנותיות בעבודת יד, כמו אלה שמתחת לחלונות ומרפסות, במעקות ובעיטורי הטרסות. על רקע עמודי השיש והמדרגות מאבן טבעית, פרופילים דקורטיביים בקו המתאר של המבנה אשר הוזמנו מהולנד ובוצעו בטכנולוגיה מיוחדת, בריקים בגוון חום בהיר לא אחיד, פירזולים דקורטיביים לפי שרטוטים בהזמנה אישית, וטראז' זכוכית ייחודי בחזית הבניין, פנסי רחוב – הקלאסיקה במיטבה זוהרת מתמיד.

הבית כולל גם מעלית העולה לקומה העליונה הישר מהחנייה. כמעט כל חדר במפלס העליון קיבל מרפסת שמש קטנה וזאת בנוסף לשתי טרסות מרווחות המשתרעות על שני מפלסים בשני צידי הבית. בסלון ישנה יציאה ישירה לאחת הטרסות. בקומת הקרקע מיקמנו את פינת הברבי קיו.
X