לחץ להפעלת אפשרויות נגישות
Design Plus
אלבום עיצוב דירה קטנה בעפולה
עיצוב פנים הוא אינו נחלתן הבלעדית של דירות גדולות ומפוארות. גם לדירות קטנות מגיע טאצ' עיצובי מקצועי, על מנת להפוך את הבית להרבה יותר קומפקטי ונוח לתפקוד יומיומי, להרבה יותר מיוחד וזוהר. וזה בדיוק מה שנעשה בדירה הזו בעפולה. בית קרקע ישן, במצב רעוע ומוזנח, שנוספה לו קומה שנייה בדרך לא דרך – הפך לדופלקס יוקרה פרטי בסגנון תל אביבי וניחוח אירופאי, נוח בצורה מופלאה ויקר בעשרות אחוזים משוויו המקורי.

בשל שטחו הקטן של הבית וכן בשל גילו המופלג של הנכס, עיצוב פנים במקרה זה נזקק לתכנון אדריכלי יסודי של כל החללים תוך הקפדה על ניצול מקסימלי של השטח. מרבית הקירות הוסרו והוקמו תשתיות חדשות. התוצאה שהתקבלה – דירה בעלת עיצוב פנים מרשים, סופר מודרני, פונקציונאלי להפליא והכי חשוב – נעים למגורים.

זה מה שמעניק עיצוב מקצועי – חלל קטן שחולק בצורה נכונה לאזור המטבח, פינת האוכל והסלון. פינת הטלוויזיה ששובצה בעבודת גבס עדינה ומדויקת בביצוע, לצד ארון נסתר בתוך הקיר ופינת חמד הסמוכה לחלון היציאה לגינה – חסכה מקום יקר ואפשרה לפינת הישיבה להיות הרבה יותר מרווחת ומוארת. לזה תורם גם הקיר המרכזי של הסלון. גם הוא משודרג עם עבודת גבס מדויקת שלצד תאורה נסתרת עדינה, יוצר תחושה ויזואלית של עומק וגובה.

פינת האוכל מצאה את מקומה הטבעי בקו ההפרדה בין המטבח לסלון. ההיי-לייט שלה הוא קיר הבריקים האופנתי לצד קיר מחופה בשליכט צבעוני דקורטיבי. פס הבריקים מעניק לפינת האוכל ייחודיות וחן ובו זמנית הוא תוחם את השטח והופך את הפינה לאזור נפרד.

את קיר הבריקים אפשר לראות גם בפינה הסמוכה ליציאה לגינה ואין ספק שהוא מכתיב את הטון הכללי לכל החלל – ניקיון, עדינות, יוקרה וסטייל אמיתי.

בקומה השנייה, לצד חדרי ההורים, התמקמה לה יחידת דיור נפרדת לילד שעדיין מתגורר עם הוריו. פעם זה היה חדר צפוף ומוזנח והיום זו יחידת דיור מרשימה ביופייה ופונקציונאלית להפליא.

היא כוללת אזור ישיבה מרווח, עם פינת טלוויזיה, מקום אחסון חיצוני וחדר ארונות שלם. מצידה הימני של הטלוויזיה, מאחורי הזכוכית המושחרת חצי שקופה, ממוקם חדר הרחצה והשירותים. מצידה השמאלי ממוקם אזור השינה, כאשר המזרן מונח על גבי במה מובנית. במהלך היום ניתן לסגור אותה באמצעות קיר הזזה העשוי מרשת עץ, אשר משלים את האלמנטים העיצוביים בכל החלל, שגם הם עשויים עץ. לצידו של אזור השינה נמצא חדר הארונות. הגישה אליו ניתנת באמצעות הזזת דלת זכוכית המשמשת גם לקיר בפינת הישיבה.

לסיכום: עיצוב פנים מקצועי המשולב עם אדריכלות פנים, יכול להפוך כל חלל, אפילו הקטן והמוזנח ביותר, לבית מרווח, מרהיב ביופיו, נוח לשימוש יומיומי.
X